Про МВЦ
Головна  /  Про МВЦ  /  Історія та перспективи

Історія та перспективи

В усьому цивілізованому світі спеціалізовані виставки справедливо вважають обличчям держави, а рівень будівництва експоцентрів - показником індустріального і гуманітарного розвитку країни. З появою у Києві павільйонів "Міжнародного виставкового центру" Україна отримала можливість організації виставок, конгресів, презентацій, спортивних заходів та грандіозних шоу-подій світового рівня.

"Міжнародний виставковий центр" є найбільшою виставковою спорудою України, що поєднує в єдиному архітектурному ансамблі чотири елітні павільйони загальною площею 73 228 м2, з яких 38681,5 м2 - виставкові зали, технічні можливості яких дозволяють реалізувати найсміливіші виставкові проекти та проводити заходи різного масштабу та рівнів складності. На сьогодні це єдиний спеціалізований комплекс в Україні, здатний забезпечити проведення за світовими стандартами масових заходів чисельністю від 5 тис. до 18 тис. учасників у закритому приміщенні.

Ідея будівництва такого унікального комплексу, рівного якому немає в країні, й визнаного фахівцями одним з найкращих у Європі, належала Віктору Ткаченку (на той час він керував Київським Палацом спорту, потім, з 2011 року, став Президентом МВЦ).

Для її втілення була заснована закрита акціонерна компанія "Міжнародний виставковий центр", ініціатором створення якої виступив Київський Палац спорту.Автором ескізного проекту комплексу став відомий український архітектор Януш Віг, очолило проектні роботи АТ "Київпроект" (головний архітектор проекту будівництва - Едуард Сафронов). Архітектурний розділ проектних робіт другої черги (другий і третій павільйони МВЦ) виконувала архітектурна майстерня ПП «Архітектор Гершензон» (головний архітектор проекту М.Гершензон). Найвагоміший внесок у будівництво виставкового центру зробили концерн "Укрмонолітспецбуд" (Гончаров Л.І.), компанія „Сейм-93” (Камінський А.В.), ЗАТ „Енергомонтажвентиляція” (Корбут В.П., Іщенко А.Ю.), ВАТ УкрНДІпроектстальконструкція (Шимановський О.В.).

Генеральним директором МВЦ із самого початку його спорудження був призначений Анатолій Ткаченко.

При проектуванні та будівництві комплексу були враховані всі найновіші світові вимоги:

 • Чотири павільйони мають 20 в'їзних груп, що дозволяє доставляти великогабаритні вантажі безпосередньо у виставкові зали. У комплексі є конгрес-хол та чотирнадцять стаціонарних конференц-залів місткістю від 90 до 600 місць, кімнати для переговорів, приміщення для зберігання коштовних речей і зброї, кафе та ресторани швидкого харчування, гардероби і туалети, система кондиціонування повітря. Зручні під'їзні шляхи ведуть до власних паркувальних майданчиків на 1500 машин;
   
 • технічне оснащення дозволяє задовольнити будь-які запити операторів виставок та організаторів різних заходів у дизайні, архітектурно-планувальних рішеннях і послугах. Зали можна легко поділити мобільними перегородками на ізольовані приміщення, щоб проводити декілька заходів одночасно.
   
 • Здатність підлог витримувати надвисокі навантаження та, практично, відсутність колон у залах при великій висоті від підлоги до ферм стелі - до 25 м дозволяють розвантажувати потужними автокранами будь-які великогабаритні експонати безпосередньо у павільйонах, будувати ексклюзивні триповерхові виставкові стенди та інші найрізноманітніші конструкції.
   
 • Центр готовий надати експонентам та учасникам заходів підключення до водопостачання, каналізації та електромережі, вихід до Інтернету, окремий телефонний номер, бездротові системи зв'язку з синхронним перекладом на потрібну мову, офісні приміщення, послуги банку і багато іншого. Взагалі, для МВЦ немає неможливих послуг, якщо це не суперечить закону та техніці безпеки;
   
 • Комплекс вдало розташований за п'ять хвилин пішого ходу від станції метро "Лівобережна" на Броварському проспекті та всього за декілька зупинок (10 хвилин поїздки на метро) від центру столиці, а також має гарне сполучення з міжнародним аеропортом "Бориспіль" (27 км). Пряма лінія метро доправить експонентів, учасників заходів та гостей МВЦ від залізничного вокзалу. Поблизу знаходяться три та чотиризіркові готелі "Турист", "Адрія", "Славутич", "Братислава", в яких служба сервісу Міжнародного виставкового центру завжди забезпечить необхідну кількість місць

 

З моменту відкриття у жовтні 2002 року "Міжнародний виставковий центр" відразу ж став одним з визнаних лідерів у проведенні авторитетних вітчизняних й світових форумів. Першим кроком МВЦ стала організація Міжнародного промислового форуму "Виробництво і захист - 2002". Сезон 2003 відкрила грандіозна експозиція "Промисловість міста - киянам", а протягом року відбулося майже п'ятдесят масштабних подій різного напрямку.

Сьогодення Міжнародного виставкового центру - це понад 100 виставок на рік, на яких близько 15 тисяч експонентів з понад 40 країн світу представляють свої здобутки перед майже 700 тис. відвідувачів.

Високопрофесійний персонал «Міжнародного виставкового центру» (понад 200 спеціалістів, разом з підзвітними організаціями - близько 300 співробітників) має значний досвід організації і проведення міжнародних заходів високого рівня. Зокрема, в МВЦ відбулися 5-а Всеєвропейська конференція міністрів екології "Довкілля для Європи", Виконавча асамблея Всесвітньої енергетичної ради, Міжнародний медіафорум „Україна на інформаційній карті світу”, 7-а Європейська міністерська конференція з питань політики у сфері засобів масової інформації, 8-а Європейська міністерська конференція з питань міграції, 20-а зустріч Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Конференція "Довкілля для Європи" зібрала представників 55 країн - керівників міністерств екології та 18 міжнародних організацій. Робота конференції була плідною - підписано три важливих екологічних міжнародних протоколи, що, за визначенням спеціалістів та преси, поклало початок міжнародної координації зусиль у галузі охорони природи, створило базу для гарантування стабільного розвитку Європи і світу в цілому.

На Виконавчу асамблею Всесвітньої енергетичної ради прибули 344 делегати: керівництво ВЕР, члени національних енергетичних комітетів, керівники й провідні спеціалісти енергетичних міністерств, організацій та особи, що їх супроводжували, із 65 країн світу. Серед країн СНД лише Україна була удостоєна честі прийняти цей щорічний авторитетний форум (членами ВЕР є 90 країн). Його ключовими заходами стали організовані Міжнародним виставковим центром спільно з Міністерством палива та енергетики України "День паливно-енергетичного комплексу України" та виставка обладнання, технологій і наукових досягнень галузі. У роботі асамблеї взяли участь Голова Всесвітньої Енергетичної Ради Антоніо дель Розаріо, Генеральний секретар Всесвітньої Енергетичної Ради Джеральд Дюсе. Для висвітлення цих подій у прес-службі Міжнародного виставкового центру акредитувались 106 журналістів, котрі представляли провідні закордонні та майже всі вітчизняні центральні загальні й галузеві видання, а також представники регіональної преси України.

У 7-й Європейській конференції з питань політики у сфері засобів масової інформації, яка проводилася під егідою Ради Європи, взяли участь урядові делегації з 44 держав. 8-а Європейська міністерська конференція з питань міграції (4-5.09.2008) зібрала урядові делегації 40 країн-членів Ради Європи і спостерігачів від 20 країн світу.

За організацію 7-ї і 8-ї Європейських міністерських конференцій МВЦ було двічі відзначено Спеціальними сертифікатами Ради Європи.

Міністерське Засідання Організації з безпеки і співробітництва в Європі (5-6.12.2013) стало кульмінацією українського головування в ОБСЄ та найбільш масштабною подією міждержавного характеру в України за всі роки незалежності.

За високий рівень роботи з підготовки та проведення Міністерського Засідання ОБСЄ Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Дзанньєр висловив керівництву МВЦ особисту подяку та вручив спеціальну відзнаку — Сертифікат ОБСЄ.

З надзвичайним успіхом в МВЦ проходять й різні шоу-події. Так, саме в нас відбувалися презентаційні заходи посольств багатьох країн, шоу-покази нових моделей авто концернів BMW і AUDІ, прем’єра нової версії мега-шоу Роджера Уотерса «Са ira», щорічні розважальні вечори мережі ресторанів „Козирна карта”, святкування 10-річчя компанії „Київстар”, Ювілей Федерації Футболу України, бенефіси зірок естради та інше.

Але, безумовно, найбільш грандіозною шоу-подією стало проведення в МВЦ Міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2017.

Підготовка до такого великомасштабного й багатопланового заходу показала, з одного боку, надзвичайну поліфункціональність комплексу, а з іншого — продемонструвала його високі та, практично, безмежні технічні можливості.

Так, в 2-му й 3-му павільйонах було створено концертний зал на 11 тис. глядачів, в якому встановлено сцену вагою в 30 тонн з майданчиком для виступів площею 350 квадратних метрів. Висота екрану, який став частиною сцени, становила 11 метрів, довжина – 70 метрів. Він став найбільшим, який коли-небудь було зведено в Україні.

Поруч, в 1-му павільйоні, зручно розташувалися кімнати учасників й шоу-зірок, прес-центр на майже 2000 журналістів та акредитованих фанів, зал для прес-конференцій, лаунж-зони та інші необхідні сервісні приміщення.

Висота і міцність стель дозволили здійснити складні надважкі підвіси світло йзвукоапаратури по всій території комплексу (зокрема, до 240 тон могли витримувати ферми в центрі другого залу, над сценою) й організувати об’ємні концертно-театральні ефекти, а відсутність колон у залах надала можливості для реалізації будь-яких творчих задумів продюсерів і учасників Євробачення.

І протягом всіх днів підготовки й проведення конкурсу кліматичне обладнання МВЦ забезпечило комфортні умови всьому багатотисячному загалу організаторів, учасників, глядачів, журналістів й фанів Євробачення.

Недарма ж виконавчий директор пісенного конкурсу Йон Ола Санд захоплено вигукнув: "Міжнародний виставковий центр – це чудова арена, бо вона може підлаштуватися під Євробачення, а не Євробачення мусить підлаштовуватися під неї".

 

"Міжнародний виставковий центр" виступає також організатором багатьох авторитетних виставкових заходів. Більшість з них підтримуються галузевими міністерствами, відомствами, асоціаціями, а міжнародні форуми проходять під патронатом Уряду України та за участю перших посадових осіб держави, які неодноразово відзначали високий рівень їх організації

Зокрема, це щорічні великомасштабні міжнародні заходи: "Зброя та безпека" (друга у Східній Європі за масштабом і значенням виставка озброєння, військової техніки, засобів захисту для армії і правоохоронних органів), "Міжнародний енергетичний бізнес-форум «5Е»"  (Енергетика. Електротехніка. Енергоефективність. Екологія. Енергоресурси.), "Технології захисту" (засоби попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій будь-якого походження), "КомунТех" (інженерні технології та обладнання для комунального господарства), "Аква Україна" (унікальний форум, що увібрав демонстрацію найсучасніших засобів і технологій розвідки, видобування, підготовки і доставки води, разом з широкою науково-практичною програмою з питань збереження та охорони водних ресурсів, проблем правового забезпечення галузі й інших актуальних питань).

Сьогодні МВЦ є організатором найбільшої виставкової події у машинобудівній галузі України - "Міжнародного промислового форуму", який схвалено UFI (Всесвітня асоціація виставкової індустрії).

У процесі своєї діяльності Міжнародний виставковий центр знайшов та продовжує знаходити надійних партнерів: Міністерство енергетики України, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерство оборони України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

У жовтні 2005 року на 72-м Конгресі UFІ (Всесвітня асоціація виставкової індустрії) МВЦ був прийнятий до цієї авторитетної організації відразу в двох категоріях - "Експоцентр" і "Організатор виставок". Це свідчення високого визнання "Міжнародного виставкового центру" й рівня роботи його фахівців.

 

Трохи статистики:
Сьогодні МВЦ - це чотири сучасні виставкові павільйони, загальною площею - 73 228 кв.м :

 • Експозиційна площа:
  1-й павільйон 10 564 кв.м.,
  2-й павільйон 6 600 кв.м.,
  3-й павільйон 10 854 кв.м.,
  4-й павільйон — 10 663,5 кв.м. (зал першого поверху 5341,7 кв.м.; зал другого поверху 5 321,8 кв.м.)
 • Вісімнадцять вхідних груп та двадцять вантажних воріт.
 • Висота залів (від підлоги до ферм стелі) у центральній частині - від 14 до 25 м., у бокових частинах залів - від 8 до 9,5 м.
 • Електропостачання, напруга 220 В і 380 В.
 • Сучасна система вентиляції та кондиціювання повітря.
 • Великі складські приміщення, можливість в'їзду вантажного транспорту.
 • Приміщення для зберігання коштовних речей і зброї.
 • Відділення банків.
 • Конференц-зали, прес-центр.
 • Ресторани, кафе, буфети.
 • Офісні приміщення, роздягальні, туалети.
 • Паркувальні майданчики.
 • Пошта, телефон, Internet, сервісний центр.
 • Зручна транспортна розв'язка.
 • найближчі готелі: "Турист", "Адрія", "Братислава", "Славутич", "Салют", "Київ", "Національний", "Дніпро", "Хрещатик".

 

Спеціалізація:

 • Здача в оренду площ виставкового комплексу для проведення міжнародних виставок, конференцій, шоу, презентацій, концертів тощо.
 • Сорганізація та проведення міжнародних виставок, конгресів, симпозіумів, конференцій, презентацій.
 • Проектування та будівництво виставкових стендів (в т.ч. ексклюзивних).